„Еве, успеавте душмани, ме остави маж ми“: Познатата писателка тогаш го шокираше регинов, сега на своја сметка повторно

„Само што се договоривме за спогодбен развод. Сега слободно свртете го јагнето на ражен“

Писателката Разија Чолаковиќ привлекува големо внимание на социјалните мрежи со острите ставови и одличната смисла за хумор. Откако пред неколку месеци објави интересно видео на кое танцува, таа се најде во центарот на вниманието.

Имено, на видеото му претходеа многу коментари кои Разија ги доби на социјалните мрежи, а статусот на нејзиниот Фејсбук кој се појави ја шокираше јавноста и направи вистински метеж.

„Еве, успеавте душмани, ме остави маж ми. Мојот сопруг ме остави поради вашите коментари. Само што се договоривме за спогодбен развод. Сега слободно свртете го јагнето на ражен. Мислам дека веќе не сум закана за вас. Сега со ова се решени сите проблеми во земјава. Убаво да се забавувате, и денес пејте и играјте“, напиша Разија Чолаковиќ на Фејсбук, пренесува azra.ba.


„Да си имаше работа со маж ти, а не со интернет, тој сигурно немаше да те остави“, „Те остави кога го погледна тоа дрмање како играш од пред некој ден“, „Танцуваш ли на приватни забави, Прашувам за пријателите“, „Си се разфрлала со играње ко жубре на нива, нека те остави“, се само дел од коментарите што писателката ги доби на своја сметка. Порталот „Азра.ба“ наведува дека во врска со нејзиниот коментар стапил во контакт со многу позната писателка во Босна и Херцеговина и дека таа рекла дека е шега, бидејќи коментарите на нејзините следбеници ја забавуваат.

Сега, повторно е шеговита. 

Па нашиша на Инстаграм:

Скролам низ нашите домашни канали... Сè полека, еден по друг... Чојк ми вели: Ало, што правиш?

Реков дека вртам по овие локални ТВ канали...

Тој: Па, гледам дека скролаш, но зошто?

Јас: Барам да видам која од овие телевизии ќе биде најсреќна...

Тој: што сакаш да кажеш?

Јас: па, кој и да ме вработи, гледаноста никогаш нема да им биде поголема 

Тој: кој и да те вработи ризикува да ја исклучи телевизијата поради твојот јазик

Така ме поддржува сопствениот човек... 

View this post on Instagram

A post shared by Razija Čolaković (@muhabetovka_razo)


Извор: Ало 

Фото: Инстаграм