ФИЛМСКА НЕСРЕЌА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА ВО ВЕЛЕС-ГРАДСКО: Возило излетало, па се заглавило на пругата, пожарникари и полиција се бореле да ги извлечат патниците

Едното од лицата, според соопштението на ЦУК, било потешко повредено и се наоѓало во возилото кое било заглавено на железничката пруга

Две лица вчера биле извлечени од патничко возило откако излетало од регионалниот пат Велес-Градско и се заглавило на блиската железничка пруга, информира Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Оттаму велат дека возилото излетало од патот поради неприспособена брзина, по што нивните екипи во брза спасувачка акција ги извлекле двете повредени лица.

Акцијата морала да се заврши во определено време, односно до наредно поминување на возот на овој дел од пругата.


Повеќе на фактор.мк