Фотки од венчавката на Жика Јакшиќ: Кум му беше Саша Поповиќ, невестата блеска во впечатлива венчаница

Жика Јакшиќ и е познат на јавноста како водител на едно од најпознатите шоуа во регионот „Никогаш не е доцна“. Но за неговиот приватен живот се пишува малку, повеќето знаат дека тој беше во брак со Дајана Пауновиќ, но пред неколку години парот се разведе, медиумите не дознаа повеќе детали за тоа, а тие се разделија на културен начин без скандали и препукувања.

Таа од него е помлада 24 години, а со наследникот си заминала од нивниот дом по разводот. Кум на свадбата им беше Саша Поповиќ, а кума Илда. Погледнете како изгледал како младоженец Жика, а на свадбата биле присутни и други познати личности.Фото: Инстаграм/ Youtube - screenshoot

Извор: infonews24h.site

Ја покажа новата девојка по разводот од убавата Дајана: Жика Јакишиќ од „Никогаш не е доцна“ е во љубов со оваа убавица (ФОТО)