(ФОТО) Аделина ултра модерна на плажа

Пејаччката Аделина Тахири-Марков ужива во семејниот одмор. На својот Инстаграм профил таа често објавува фотографии во бикини и во костими за капење кои ја истакнуваат нејзината линија.

Додека е на плажа, таа внимава и на модните детали. Со костумот со шари од леoпард кои се тренд оваа сезона, таа облече и наметка со слични шари, а стајлингот го збогати часовникот и со накитот.

На одмор со Аделина е и нејзиниот татко. Со емотивен статус, таа му го честиташе роденденот , објавувајќи негова слика со внукот, нејзунуит синот Јон кој на крајот на август ќе наполни една година. Јон е прво дете на Аделина и на нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков.