(ФОТО) Ана Ивановиќ во неодолива црно-бела комбинација: Поранешната тенисерка изгледа беспрекорно

Ана Ивановиќ, со последните неколку објави на Инстаграм, воодушеви многу следбеници. Убавата поранешна тенисерка направи микс од неколку стилови, но ја задржа комбинацијата монохроматската комбинција.

Таа е сопруга на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер и сподели интересни модни инспирации со фановите на нејзиниот профил.

За првиот стајлин кој го сподели, за помалку од 24 часа доби повеќе од 40.000 лајкови.  Комбинацијата е исполнета со елеганција и доза спортски стил. Убавата Ана комбинираше црна боди маичка со бело мини здолниште.

Сето тоа таа го комплетираше со летна сламена чанта, што на овој изглед му дава особено интересна нота. Ваквите торби ова лето се апсолутен хит и мора да ги имате.
Вториот стајлинг, слично на првиот, исто така е идеален за топлите летни денови, но овој пат Ана се одлучила за елеганција. Фенси црно-бело здолниште во комбинација со елегантна црна маичка и едноставни но елегантни црни сандали.
Идеална комбинација за романтична летна вечера со саканиот, или за долги летни разговори со пријателките во град.


Фото: Инстаграм и Profimedia

(ФОТО) Заборавете на овие 5 парчиња облека: Го уништуваат изгледот