(ФОТО) Џесика Алба е воодушевена од Јадранот: Преубавата актерка допатува во Хрватска

Една од најубавите жени во светот, актерката Џесика Алба, допатува во Дубровник, работно.

Таа во Хрватска е со колешката Габриела Унион, а заедно ја промовираат серијата „L.A.'s Finest“ на настанот „New Europe Market“, каде се собираат професионалци од светот на телевизијата и филмот.

- Ова место е прекрасно! Светлост, храна, Јадран- неверојатно- воодушевена е Џесика.