(ФОТО) Француски шик: Пелерината на Бриџит Макрон е совршена замена за палто

Бриџит Макрон неодамна покажа како едно заборавено парче облека може да биде и поубаво и попрактично од кое било палто.

Првата дама на Франција го придружуваше сопругот Емануел на погребот на францускиот новинар и уредник Оливие Ројан во Париз.

Во согласност со оваа пригода, таа се одлучи за намалена елеганција. И наместо палто, Бриџит носеше црна пелерина, парче што не го гледаме често, модел кој изгледа убаво и импресивно.

Ова модно парче може да го надмине и најдоброто.


Пелерината на Бриџит одлично одговара со целата комбинација која Првата дама на Франција одлучила да ја носи, обични црни панталони, црна шамија и чанта, а единствениот детаљ во боја долгите сини кожни ракавиции даваат на облеката малку препознатлив француски шик.


Фото насловна: Lemouton Stephane/Pool/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Фото: Ludovic MARIN / AFP / Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

„Антиејџ“ диетата на Бриџит Макрон