(ФОТО) Француски стил: За сите дами над 40 кои сакаат да го спојат неспоивото

Признајте, колку пати откако сте виделе стилизирана Французинка сте посакале радикално да го промените и вашиот стајлинг?

И врапчињата на гранката знаат дека ноншлантен шик е другото име на секоја вистинска Французинка и дека за тоа пишувале магазините за мода безброј пати.

Сепак, ни се чини дека правилата на оваа модна равенка, се нешто што успешно го заобиколуваме одново и одново.

Сè што ви треба се два пара класични фармерки кои ви одговараат совршено, еден пар панталони (во една боја, се разбира), ролка, кошула, блејзер, вашите омилени удобни чевли со високи потпетици и неколку марами во шарен дезен.


Сепак, повторно избираме да пробаме нови трендови и да ги прилагодиме на она што веќе го имаме во гардероберот.

И, така е, тоа е толку едноставно. И без разлика колку години имате.

Оваа прекрасна Французинка - Валери Трибс, ова го докажа многу пати со своите фотографии на Инстаграм со најразлични комбинации.

View this post on Instagram

On continue les souvenirs 2019... (je voulais faire une rétrospective de Chiffon qui a été d’un excellent cru... mais comme j’ai peur d’oublier de citer certaines personnalités.. voir ma story)... donc cette année, la ville à laquelle j’ai rendu le plus visite est Londres. J’aime tant sa mode, son flegme britannique, son énergie, son art, sa musique, sa culture... cette année, j’y suis allée trois fois pour me ressourcer. Et c’est aussi un rdv incontournable avec ma fille depuis qu’elle est toute jeune. Mon lien avec Londres est aussi lié à mon père.... puisqu’il y a travaillé pendant plus de 10 ans, il a fait partie des créateurs du Tunnel sous la Manche. C’est à lui que vous devez les horaires de l’Eurostar... cet attrait pour Londres est sans doute lié à cela. Je devais y retourner faire une interview en décembre.. ce n’est que partie remise... #2019 à suivre...

A post shared by Valerie Tribes (@valerietribes) on
Ефективноста на марамата со впечатливи бои е едноставно фантастична, неочекувана комбинација на додатоци.


Ако си ветиме дека нејзините модни правила на Инстаграм ќе бидат наши модни заповеди, сигурно ќе го постигнеме тој феноменален ноншалантен шик изглед.


Фото:  Инстаграм

(ФОТО) Сите ја сакаме, Ана Винтур ја мрази: Модна комбинација која е одраз на недостаток на стил