(ФОТО) Јелена Спенџарска по втор пат тетка: Ја покажа внуката

Водителката Јелена Спенџарска позната по утринската емисија на Канал 5 Телевизија на својот Инстаграм профил се пофали дека по втор пат станала тетка. Добила уште една внука.

Таа, редовно преку својот профил на оваа социјална мрежа споделува дел од нејзините важни и секојдневни моменти, па така и овој пат откри детали за пристигнувањето на бебенцето.


Јелена видно возбудена и полна со емоции преку стори на Инстаграм раскажа дека да очекувала да се породи сестра ѝ, но за да не ја оставаат во мисли домашните, не и кажале дека всушност вчера сабајлето сестра ѝ се породила и на свет дошла втората внука.

Мајка ѝ и испратила фотографија од сестра ѝ на Љубљана, а таа веднаш фотката ја сподели со своите над 37.000 следбеници. И додаде дека, бебето сеуште нема име, имале многу омилени имиња на ум, а кога ќе одлучат за тоа сигурни сме дека водителката ќе го сподели со своите следбеници и јавноста.


Фото: Инстаграм/jelenaspendzarska

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Убавите жени се верни само кога вистински сакаат: Јелена Спенџарска искрено за мажите

Инстаграм не е реалност, никој не е совршен: Јелена Спенџарска искрена