(ФОТО) Како да бидете гламурозни на плажа за мал буџет

Сакате да изгледате уникатно и да бидете забележани на плажа? Ние имаме неколку модни предлози кои дефинитивно ќе ве воодушеват.

Станува збор за необични и елегантни модни парчиња, кои ќе направат да го донесете вашиот гламурозен изглед и на плажа.

1. Костим за капење со циркони

Никако нема да погрешите доколку си поиграте со класичната црна боја и ефектен дезен на неа.

Елегантните циркони нежно ќе светкаат на вашиот црн едноставен костим за капење, а вие ќе бидете ѕвезда на плажа. 


2. Едноделен костим за капење со атрактивен крој

Модерно, нежно и моќно- едноделен костим за капење што мами погледи на плажа.

3. Шешир и чанта за плажа со луксузен дезен

Секако вашиот стил нема да биде комплетен без двојката што секогаш оди во двојка. Шешир за заштита од сончевите зраци, како и одличен моден детаљ, и голема чанта која ќе ги собере сите реквзиити потребни за една дама на плажа.