(ФОТО) Кејт Мидлтон носи фармерки, хеланки и панталони: Како и сите ние

Ретки се ситуациите во која можеме да ја видиме војвотката во лежерно издание.

Кејт Мидлтон е препознатлива по елегантни и софистицирани фустани, но сепак знае да изненади со шик панталони. Без разлика дали се фармерки, хеланки, или други панталони, војвотката од Кембриџ не' потсетува дека понекогаш најобичниот и смирен е најдобриот стил. 

Погледнете ги изданијата на војвотката во панталони:

 

фотографии: GETTY IMAGES

-Кејт Мидлтон го откри нејзиното хоби: Го совладала за време на карантинот
-(ФОТО) Како близначки: 25 моменти кога принцезата Дајана и војвотката Кејт Мидлтон биле облечени речиси идентично
-9 години љубов како бајка: Кејт и Вилијам слават годишнина од свадба
-(ФОТО) Секоја со свој стил: Меган отмена, Кејт елегантна