(ФОТО) Колинда Грабар Китаровиќ драстично ослабна: Еве ја диетата

Претседателката на Република Хрватска, популарната Колинда Грабар-Китаровиќ повторно го следи фудбалот. Имено таа се појави во Унгарија како поддршка на хрватската репрезентација и ги изненади сите со својата драстична промена.

(Колинда пред драстично да ја намали својата тежина)

Веднаш во очи паѓа дека Колинда загубила многу килограми, а тоа е благодарение на липосукциска диета.

Претседателката до оваа диета се придружува веќе подолго време, а резултатите се и повеќе од видливи. Станува збор за еден од најновите режими на исхрана во модерниот век, кој брзо се рашири низ светот. 

Липосукциската диета е погодна за сите оние кои сакаат да намалат 10 килограми во релативно краток временски период и со помош на едноставни и лесно достапни намирници.

Иако оваа дитеа забранува физичка активност, Грабар- Китаровиќ сепак прави неколку вежби како своја дневна рутина. Таа за хрватска „Глорија“ откри дека најтешко да се придржува до диетата и е за време на службените патувања.

Диетата до која се придржува претседателката Колинда Грабар-Китаровиќ, се чини, дека не е особено строга. Се состои од три оброци дневно. Во утринските часови, таа може да јаде само за сè, освен леб, јаде калорична храна за да издржи цел ден, па често јаде јајца и чварки за појадок. Во текот на денот, јаде салата. Последниот оброк околу 18 часот мора да биде лесен, а претседателката најчесто јаде пилешко и органски зеленчук за вечера.