(ФОТО) Кожени панталони за модна инспирација: Како да ги носите без грешка

FOTO CREDIT: DIGGZY/SPLASH NEWS/ PROFIMEDIA


Оваа сезона, во тренд се сите парчиња од кожа, а најпопуларни меѓу нив се дефинитивно се кожните панталони. Ова парче може многу добро да изгледа, но мора внимателно да се комбинира. Доколку направите и најмала грешка, целиот стајлинг ќе изгледа евтино.

Меган Фокс ни даде одлична идеја за стилизирање на ова атрактивно парче. Доколку го ископирате овој стајлинг, комплиментите нема да бидат изоставени.

FOTO CREDIT: DIGGZY/SPLASH NEWS/ PROFIMEDIA


Со оглед на тоа дека панталоните се доволно ефектни , сако и чевли во црна боја се одличен избор.

Што мислите за оваа модна комбинација? Кажете ни во коментар.


Извор: stil.kurir.rs