(ФОТО) Поранешната на Кајмакоски повторно облече венчаница

Модното студио „Црнокрак“ викендов во ресторанот „Бела вода“ во Велес, оргазнизираше „Bridal Fashion Show“. 

Кристина Димитријевска, поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, по тој повод се појави на ревијата во венчаница.

По навидум три години идиличен брак со поп-ѕвездата Даниел Кајмакоски во кој се роди синот Давид и семеен живот подалеку од камерите, Кристина се разведе, и повторно се врати триумфално на модните писти и во шоубизнисот.  

За најтешката одлука во својот живот, за улогата како мајка, за пробивот на музичката сцена и што значи да си мис, таа зборуваше во интервјуто за „Женски магазин“.