(ФОТО) Празнично расположена: Министерката Нина изненади со изборот на обетки

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, е жена која секогаш внимава на облеката што ја носи, особено на јавните настапи.

Овојпат таа изненади со изборот на обетки.

Она што ни остави впечаток на последната прес-конференција која ја одржа министерката со својот тим, е новогодишниот моден додадок во нејзниот моден избор.

Станува збор за новогодишни обетки- елки, кои се надополнија на нејзината лежерна црна комбинација.