(ФОТО) Само Моника Белучи може да облече црно боди и да не изгледа евтино

Моника Белучи е една од најгламурозните жени во светот. На еден културен настан во Италија се појави во секси црно чипкано издание и ги покажа своите облини.

Иако чипканото боди во прв план ги истакна нејзините бујни гради, актерката го ублажи изгледот со елегантен блејзер, широки панталони и високи црни потпетици.

Модерната фризура одлично ги нагласи нејзините очи, а сребрените обетки ѝ дадоа младешки изглед.