(ФОТО) Сексапилот е синоним за неа: 3 изданија на Копаоник од Јелена Карлеуша за кои се зборуваше најмногу деновиве

Пејачката изминатите неколку дена ги помина на популарната српска планина во друштво на пријатели и ќерките, а нејзините модни избори повторно привлекоа големо внимание. 

 Како што имавме можност да видиме за Јелена Карлеуша (42) нема ситуации во кои таа не размислува за секој детаљ од нејзиниот моден израз.
Во согласност со тоа, зимувањето не е период во кој ќе ја гледаме во тренерки и без внимателно одбрана облека, па така беше и во изминатите неколку дена. 

Пејачката често споделуваше фотографии од Копаоник, каде престојуваше со своите ќерки Атина и Ника Тошиќ и пријателите, па ни покажа колку размислувала кога се спакувала за празниците.
Сепак, се чини дека најмногу внимание привлекоа трите изданија... 

Карлеуша најпрво ги шокираше сите позирајќи на снегот во - долна облека!
Имено, пејачката сподели неколку фотографии на кои ја гледаме како позира покрај сноуборд, облечена во краток црн топ со долги ракави и црна танга, а има и чизми за снег од модната куќа Фенди, кои се придружени со лента за глава со идентичен дизајн. 

После тоа, имавме можност да ја видиме Јелена на скијачката патека, кога беше облечена од глава до пети во црна опрема. Карлеуша избра тесна облека, која го нагласува секој дел од нејзиното тело, и уште еднаш покажа дека целиот напор да остане во форма се исплати. Последната фотографија со која пејачката ги воодушеви своите следбеници е онаа за која позираше во комбинација на облека од крем и беж тонови со ефективни и топли чизми, хеланки, како и зимска пилотска јакна со впечатлив ремен. Сето ова е придружено со волнена капа, а овој избор на бои се вклопи совршено со русата коса на Јелена.

извор:glossy.espreso.rs