(ФОТО) Шокира со пластичниот изглед: Што ѝ се случи на славната манекенка?

Една од најпознатите манекенки на светот шокираше во јавноста со својот изглед на доделувањето на наградите „Annual American Influencer Awards“.

Станува збор за 45-годишната Тајра Бенкс која на настанот се појави во шик црнобел костим, но целото внимание беше на нејзниото „заледено“ лице.

Иако претходната година призна дека пред три децении го оперираше носот, постои сомнеж дека тоа е единствениот естетски зафат на нејзиното лице.

Дел од фановите ја обвинија за пластичниот изглед, односно за нејзниите јаболчници кои изгледаат сосема неприродно, додека дел ѝ доделија комплименти за сметка на нејзината младоликост и темната боја на коса која ѝ стои одлично.