(ФОТО) Со чанта од 2700 евра: Бриџит Макрон ја воодушеви Европа со нејзиниот младешки стил

Претседателот на Франција, Емануел Макрон гласаше на локалните избори во друштво на неговата сопруга, а модните портали веднаш ја искоментираа комбинацијата на облека во која Бриџит се појави како главна модна вест во Европа.


Првата дама на Франција е жена со префинет стил на кој никој не останува рамнодушен.

Таа не дозволува нејзините години и мислењето на околината да утврди што ќе носи, па затоа често ја гледаме во кратки здолништа и кожени панталони, а овој пат таа го привлече вниманието на модната јавност со „
skinny“ фармерки кои совршено ги вклопила во нејзиниот шик стајлинг.

Макронови се појавија облечени во деловен изглед, Емануел носеше класичен костум, а неговата сопруга избра малку полежерна варијанта.

Имено, таа носеше беж капут од модната куќа Луј Витон, бела кошула и тренди фармерки. Бриџит се определи за „superskinny“ модел, кој најмногу го носат најслабите дами и се супер за комбинирање затоа што изгледаат извонредно и со спортско издание и како дел од деловниот стил.

Таа овој изглед го надополни со салонки со многу тенка штикла, а клучен детаљ за оваа комбинација е нејзината чанта, која исто така е потпишана од марката Луј Витон и за која е потребно да се издвојат 2.710 евра.


Фото: Profimedia

(ФОТО) Има три деца од претходниот брак: Бриџит Макрон во младоста