(ФОТО) Спортска гардероба што мора да ја имате: Инструкторката Јасна во омилениот бренд

Познатата инструкторка Јасна Лековска оствари соработка со српскиот бренд „Bonatti“.

Како што веќе напоменавме, без разлика дали сте тип на жена која сака да го најде својот мир со јога, да има јак „кардио“ тренинг со аеробик или пилатес, да трча, да вежба во теретана или пак да танцува зумба- хеланки и спортски градник се „must have“.

Затоа македонската пилатес инструкторка за своите секојдневни тренинзи избира парчиња спортка облека од новата колекција на брендот „Bonatti“, која е многу удобна.

За вежбање во сала, Јасна ја избира ефектната розова комбинација на спортски градник и хеланки.

Додека пак, за прошетка и трчање, таа пак избира едноставна комбинација на црн спортски градник и хеланки.

Целата спортска гардероба во моментов е на 20% попуст, а денешната „afterwork“ забава по повод отворањето на новата продавница на „Bonatti“ е одлична можност да ја изберете вашата совршена комбинација.