(ФОТО) Ja истакна фигурата: Стајлингот на Јована Јоксимовиќ за кој зборува цел регион

 Популарната водителка е позната по тоа што не се двоуми да експериментира со нејзиниот начин на облекување.

Водителката Јована Јоксимовиќ од почетокот на нејзината кариера може да се пофали со исклучителна фигура која следи привлечен моден стил, а денес ги изненади своите гледачи со едно од најубавите изданија во последно време.

Таа се појави пред камерата во едноставен и затворен сив мини фустан со долги ракави, со набори и со паф ефект во пределот на рамото. Така, нејзината беспрекорна фигура е во преден план, дополнително издолжена со помош на сребрени салонки, а водителката косата ја стилизираше во опуштени кадрици, плус додавајќи на себе големи блескави прстени, поради што нејзиниот стил носи разиграност и дух на пролетта.

Што се однесува до шминката, Јована реши да доминира виолетовата боја, па стави  кармин во интензивна нијанса на оваа боја.
Едноставно, тренди и привлечно!

извор:GLOSSY

-(ФОТО) Јована и Жељко ја украсија вилата од два и пол милиони евра како најубава бајка
-(ФОТО) Хит „aнтиејџ“ фризура и нијансирање: Јована Јоксимовиќ со трендот за 2021-ва година

(ФОТО) Ja истакна фигурата: Стајлингот на Јована Јоксимовиќ за кој зборува цел регион