(ФОТО) Татјана Стојановска е убава на мајка ѝ, која слави 66-ти роденден

ТВ-презентерката и поранешна официјална македонска убавица, Татјана Стојановска денеска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од мајка си.

Имено нејзината мајка Катерина денеска полни 66 години, а Татјана по тој повод подготви роденденска торта и напиша „среќна да ми си.“

По фотографијата може да заклучиме дека гените за убавина, водтелката дефинитивно ги наследила од својата мајка.


(ФОТО) Ваква не сте ја виделе: Татјана во костим за капење