(ФОТО) Уморни сме од гледање слики од вирусот Kовид-19: Д-р Атанасовска со моќна порака

Докторката Билјана Атанасовска на својот профил на Фејсбук постави фотографија со здрави бели крвни клетки, под која напиша моќна порака.

- Уморени сме од гледањето слики од вирусот „ковид 19“, па решив да поставам слика на здрави бели крвни клетки. Ајде да се фокусираме на зајакнување на нашиот имунолошки систем- порачува таа.