(ФОТО) Втор брак за познатиот македонски готвач, забава наместо свадба

Познатиот македонски готвач Никола Мишковски кој се прослави во кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија „Сител“, по вторпат заплови во брачните води. Со сопругата Стефанија се одлучија за забава, наместо за класична свадба, а дел од атмосферата може да се види на неговиот профил на „Фејсбук“.

Шеф Никола и неговата избраничка очекуваат и принова. 

Фото: Фејсбук