(Галерија) Кралската двојка во Ирска: Меган Маркл и во костум и во фустан е модна икона

Меган Маркл доби прекрасен дочек на колеџот „Тринити“ во Даблин, пет години по добивањето на престижната награда на универзитетот за нејзината актерска кариера.

Војвотката од Сасекс го посети реномираниот универзитет во ноември 2013-та година за да го собере медалот на „Брам Стокер“ за забава, само една година по нејзината главна улога како Рејчел Зејн во хит-серијата „Suits".

Двојката се сретна со ирскиот претседател Мајкл Д. Хигинс и неговата сопруга Сабина во нивната официјална резиденција, а подоцна истиот ден имаше тура низ градот.

Двете двојки формираа линија и заѕвонија на ѕвончето на мирот, во градината на големата куќа од 18-ти век во 2008 година, по повод одбележувањето на 10-годишнината од мировниот договор на Велики петок во Северна Ирска.


Војвотката од Сасекс се заљуби во двете кучиња за спасување, наречени Гај и Богарт.

Хари и Меган посетуваа некои од најпознатите знаменитости во Даблин, на турнеја низ улиците на ирската престолнина.

Во паркот „Крок“, галски спортски стадион, четиригодишниот Дилан Махон го поздрави принцот со повлекување на неговата брада. Хари направи гримаса на лажлива болка, а Војвотката не можеше да престане да се смее.

Хари му кажа на малиот: „Можеби ќе имаш брада наскоро - никогаш не знаеш".

Кралската двојка ги запозна децата кои играа галски фудбал, фрлање и други спортски програми.

Меган, исто така, се соочи со необично поздравување на стадионот, кога тригодишниот Волтер Киран ја искуба за косата кога ја сретна.

Елегантна и со стил, Војвотката и овој пат воодушеви со својот стајлинг, во двете пригоди.

Одамна не сме ја виделе во панталони, па црниот костим совршено и одговараше овој пат. Косата во брановидна форма и минималната шминка беа само голем плус.


Сив фустан со спуштени раменици, ситни дијамантски обетки и елегантна фризура во пунџа беше полн погодок за средбата со претседателот на Ирска и неговата сопруга.