(ГАЛЕРИЈА) ЕДНИ И ЕДИНСТВЕНИ: Балетанките се враќаат во мода-ова се најпопуларните модели

Пред да ни стигнат летните температури кои веќе најавуваат топло лето, некое време ќе поминеме во затворени обувки, а заминувањето на зимата внесе и голема промена во нашата гардероба. 

Секоја сезона ги донесува своите трендови, а оваа пролет не очекуваат неколку промени кога станува збор за модата. Иако досега со задоволство ги менувавме со други модели како што се мокасинки или пак рамни чевли, оваа пролет балетанките се враќаат на големата врата и тие се сѐ само обични не.

Балетанките се класик на кој секогаш со задоволство му се враќаме. Едноставни се, многу удобни, и пригодни за различни комбинации и пригоди. И поради тие причини, се омилен пар обувки на многу дами.

Foto: Instagram, Bershka, H&M, Stradivarius, Pull and Bear, Zara