Го крие вишокот на колковите и стомакот, може да се носи и на +40: Фустанот на кралицата Летиција е совршен за сите несовршени жени

Шпанската кралица уште еднаш ја оправда титулата една од најдобро облечените во Европа и пошироко

Шпанската кралица Летиција сака да носи опуштена облека, а фустаните и се особено драги. Во својата гардероба има стотици од нив, во разни бои, кроеви, дезени и брендови.

Пред се‘ сака удобност, а она што особено привлекува внимание овие денови се нејзините совршени летни комбинации.

За важен настан на кој отишла со ќерката и сопругот, кралицата Летиција избрала цветен фустан со вистински летен дезен, но она што привлече внимание е кројот на фустанот кој е совршен за сите жени кои сакаат да ги сокријат своите несовршености.

View this post on Instagram

A post shared by Reina Letizia (@reina_letizia2020)


Таа носи фустан од Maje Paris со цветен дезен од лесен материјал кој речиси го гали телото, па е совршен за топлите летни денови. Дури и на 40 степени, нема да ви биде премногу жешко во него.


Нејзиниот фустан е женствен и романтичен во исто време, сечен на половината, каде што има мали набори, кои го кријат вишокот доколку го има во пределот на стомакот.

Долниот дел од фустанот е покриен со карнери кои паѓаат во неколку слоеви и целосно го фокусираат вниманието на самиот фустан, а не на неправилностите што ги имате во пределот на колковите и колковите.

Долниот раб на фустанот е асиметричен, а го краси и кратки ракави и V-деколте. Бидејќи ракавите ја покриваат надлактицата, јасно е дека опуштената кожа на рацете ќе биде на сосема друго ниво.

Затоа ова е совршен фустан за сите несовршени дами. Слични модели по пристапни цени можете да најдете во речиси секоја продавница што продава женска облека, затоа не губете време, набавете си таков модел и сигурно ќе го носите со години.


Фото: Инстаграм/Youtube - screenshoot

Извор: глоси