Гола нога и шлиц до бутовите: Џенифер Анистон во секси светкав фустан и боб фризура на црвениот тепих на SAG наградите

Во неделата вечерта во Лос Анџелес се одржаа SAG наградите, една од најпрестижните во светот на кинематографијата, а заслужената награда за најдобра главна женска улога и припадна на актерката Лили Гладстон благодарение на улогата во филмот „The Killers of the Flower Moon“. Лили е првата Индијка која некогаш ја добила оваа награда. Очекувано, покрај тоа што Лили испиша историја, големо внимание привлекоа и модните изданија на познатите дами на црвениот тепих.

Самата Лили не се истакна кога е во прашање изборот на фустан за SAG наградите, но останатите познати актерки не се прославија во својот моден избор, па дури ниту секогаш убавата Пенелопе Круз.

Посебен впечаток оставија помалку познатите дами како 20-годишната актерка Сторм Рид која избра неверојатно шик Balmain фустан во смарагдно зелен плиш со богат вез, сосема поинаков од сите останати.

Импресивен и гламурозен, светло златен фустан носеше Кери Малиган, иако не и прилегал баш најдобро на нејзината кожа и боја на коса. Сепак, самиот фустан е навистина неверојатен, а го потпишува брендот Armani Privé. Таа го носеше со совршен златен и дијамантски ѓердан направен во 1930 година од францускиот златар Рене Боевин.

Три дами во црвено влегоа во најдобрата петорка - британската водителка Хана Вадингам, младата, 16-годишната американска актерка Аријана Гринблат и 47-годишната актерка Рајан Мишел Бејт.

Меѓу гостите беше и Џенифер Анистон. Холивудската актерка на настанот пристигна како една од номинираните за најдобра женска улога во драма поради улогата на водителот Алекс Леви во серијата „The Morning Show“, а беше и една од водителките. Имено, Џен на својата колешка Барбра Стрејсенд и подари награда за животно дело.

За оваа специјална филмска вечер, Џенифер Анистон избра ефективна, блескава креација од Селин. Станува збор за едноставен модел на фустан кој многупати сме го виделе во различни варијации, па можеби ова е многу предвидлив избор, но од друга страна одлично и прилега на славната 55-годишна девојка.

Овој фустан е целосно изработена од сребрени светки, а украсен е со многу длабоко деколте и огромен шлиц кој достигнува речиси до меѓуножјето и ги открива затегнатите, извајани нозе на убавата актерка. Изданието го заокружи со сребрени сандали со прерамки и дискретни обетки, а нејзината нова фризура го привлече вниманието - иконата „Рејчел“ во модерна верзија. Имено, Џен има тренди боб фризура, но инспирирана од онаа што ја носеше пред 20 години како Рејчел во серијата „Пријатели“.

Фото: Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs