Хороскоп за САБОТА и НЕДЕЛА: Добри финансии за еден знак!

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе остварите значително подобрување на полето на финансиите. Многу сте задоволни од деловните случувања. Сакате да остварите стабилен однос со лицето кое го сакате.


Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува многу пријатен викенд во деловното опкружување. Сами сте заслужни за позитивното расположение. Харизматични сте и лесно освојувајте се околу себе, пред вас е одлична можност.


Близнаци (22.05 – 22.06)

Немојте да очекувате помош од било кого. Потрудете се сами да ги обавите обврските. Тешко ви паѓа комуникацијата со личноста која ви се допаѓа. Важно е да поработите на тоа.


Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекува поддршка од некој од страна кој има голем авторитет. Пред вас стои напорна работа. Викендов ќе имате пријатна средба со некоја многу интересна личност.


Лав (23.07 – 22.08)

Ве очекува прилика да ги подобрите односите со луѓето околу вас. Потрудете се да дадете се од себе. Некоја личност ќе покаже голем интерес за вас.


Девица (23.08 – 22.09)

Немојте да брзате со деловните одлуки. Позитивните аспекти допрва доаѓаат кон вас. Ви се допаѓа личност која на некој начин се разликува од опкружувањето.


Вага (23.09 – 22.10)

Размислувате за тоа како да заштедите пари. Седнете и направете план за неколку месеци однапред. Имате максимална доверба во вашиот партнер. Љубовта ви цвета.


Шкорпија (23.10 – 21.11)

Деловниот партнер со кој соработувате ќе ви ја покаже својата добра страна. Во љубовта ќе успеете да го освоите срцето на една личност околу која се трудите некое време.


Стрелец (22.11 – 21.12)

Време е да се дисциплинирате и да се потрудите да направите подобра организација на сите деловни обврски. Сакате исто што и вашиот партнер, само тоа го покажувате на поинаков начин.


Јарец (22.12 – 20.01)

Викендов не се занимавајте со никакви деловни нешта. Стабилната ситуација на полето на љубовта ве радува. Се чувствувате многу добро поради партнерот и не планирате никакви промени.


Водолија (21.01 – 19.02)

Викендот е поволен за финансиите. Можно е да ви се исплати некој помал ризик на овој план. Во љубовта пред вас се денови исполнети со љубов.


Риби (20.02 – 20.03)

Викендот не е поволен за деловни зафати, затоа не работете ништо. Во љубовта ќе дојде време на убави пресврти. Обидете се да искористите што повеќе.