Huawei ја зацврстува лидерската позиција со врвните награди на IFA 2019 година

Новиот чипсет Kirin 990 и HUAWEI FreeBuds 3 безжичните слушалки ги импресионираа претставниците на технолошките медиуми

Берлин, Германија – 11 септември, 2019 - Huawei ја зајакна својата репутација како лидер во индустријата во дизајнот на производите и иновациите со освојување на повеќе од 20 награди и почести на шоуто IFA 2019 во Берлин, Германија. Huawei ги доби големите награди и вниманието на глобалните медиуми за потрошувачка технологија, по целосен список со објави, кои го подобруваат искуството поврзано со сите сценарија.

Popular Mechanics, Android Central и Stuff беа меѓу многуте медиуми што ги потенцираа производите на Huawei меѓу најдобрите најавени на IFA 2019. Huawei го претстави нашиот Kirin 990 процесор, Huawei FreeBuds 3 бежични слушалки за  елиминирање бучава, новиот Huawei P30 Pro и брзиот рутер WiFi Q2 Pro. Honor 20 Pro во исландски Forstисто така заработи три награди. Истакнатите производи се дел од технологијата инспирирана од филозофијата на Huawei, која им помага на потрошувачите да ги користат своите производи со високи перформанси со одлична поврзаност.

Huawei ги освои следните признанија на IFA 2019:

EISA (European Imaging and Sound Association) го именуваше Huawei P30 Pro за „Најдобар паметен телефон“ како дел од своите награди за најдобар производ 2019-2020 година. Здружението го нарече P30 Pro идеален уред за потрошувачите кои ја ценат фотографијата, препознавајќи ги зачудувачките можности со слаба осветленост, ултра широки леќи, режимот на портрет и 5x телефото леќи што гo прави најдобриот конкурент.

Android Authorityму ја додели на HuaweiFreeBuds 3 наградата „Најдоброто од IFA за вистински безжични слушалки кои поддржуваат Bluetooth 5.1, енергетски ефикасен чипсет Kirin А1 и ултра низок латентност. AndroidAuthority е глобален медиум што е насочен кон мобилната технологија.

Android Centralго награди чипсетот Кирин 990 со награда „Најдоброто од ИФА 2019“. Новиот чип на Huawei се одликува со својата брзина од 2,3 GB во секунда, 16 јадрен процесор, огромни технолошки достигнувања во 5G технологија и AI. AndroidCental е портал за информации за мобилни телефони, стручни прегледи и вести за технологија.

Android Headlines му додели награда „Најдоброто од ИФА 2019“ на Huawei FreeBuds 3. Уредниците искажаа големи пофалби за новиот додаток, нарекувајќи го првиот пар на навистина безжични слушалки кои ги задоволуваат потребите на љубителите на аудиото. Надворешно ограничување на аудио, безжично полнење и висококвалитетен звук се само неколку од причините зошто уредот е награден. Android Headlines го прогласи и Kirin 990 како дел од своите награди за најдобра технологија на Конгресот.

Kirin 990 исто така ја доби наградата за најдобар производ на The Big Tech Question. Двете клучни причини за изборот се енергетската ефикасност на чипот и новите револуционерни 5G карактеристики.

GadgetMatch е исто така дел и од Kirin 990 и FreeBuds 3. Првиот светски систем 5G со еден чип Kirin 990 е признат по својата брзина на преземање податоци, како и за неговата енергетска ефикасност и јадрата на процесорот, додека безжичните слушалки добија признание за нивната технологија за звучна изолација.

Безжичните слушалки Huawei FreeBuds 3 ги добија следниве награди Најдоброто од IFA 2019 во категорија од 8 други изданија, вклучувајќи ги Gear Diary,GEEKSPIN,Popular Mechanics,SoundGuys,Stuffи TalkAndroid. Kirin 990 Кирин 990 е награден за најдобар производ на годината меѓуGear Diary,MightygadgetиUbergizmo.