Ѝ го скрши ли некој срцето на Лила, па водителката чита вакви книги? (ФОТО)

Најпознатата ТВ водителка кај нас Лила Филиповска покрај модните трендови кои се неизбежен дел од нејзиниот живот, активно ги следи и случувањата надвор од модната сфера.

Како и многумина следачи на фудбалот, и Лила го следи Светското првенство кое годинава се одржува во Катар, а ова го докажа со фотка на инстаграм приказна, притоа откривајќи кој ја гледа неа , додека таа ужива гледајќи ТВ.

Станува збор за нејзиниот миленик, мачето Рагнар.

Меѓутоа, во целата приказна, во очи ни падна книгата која водителката ја чита во моментов. 

Насловот на книгата е „Сурова љубов“ и истиот нѐ натера да се прашаме дали некој ѝ го скршил срцето на Лила.Фото: Инстаграм/Лила