Имала 19 години кога останала на улица со дете, сега ужива во луксуз: Еве како изгледа куќата на Стоја!

Пејачката Стоја Новаковиќ еднаш раскажа како останала без покрив над главата по смртта на првиот сопруг

Пејачката Стоја Новаковиќ, која на 19 години била исфрлена од куќата во која живеела со првиот сопруг до неговата смрт, за разлика од повеќето нејзини колеги, не купила луксузен стан на најбараните локации во Белград.

Таа живее на имот во Перлез, селото од кое ја започнала својата повеќедецениска кариера. Неодамна медиумите објавија дека таа планира да ја продаде куќата во Перлез и трајно да се пресели во Пула. Очигледно со месеци барала куќа за живеење со сопругот Игор, кој по професија е архитект и кој и помага при изборот на имот.

Стоја додека не се пресели во Хрватска живее на плац со голема куќа и двор во кој има голема фонтана и неколку помошни згради, а детали од имотот често објавувала на Инстаграм.

Погледнете како изгледа куќата на Стоја:Вака изгледа нејзиниот гардеробер...

View this post on Instagram

A post shared by S T O J A (@stoja_institucija)А тука се палмите и мебелот за седење:

View this post on Instagram

A post shared by S T O J A (@stoja_institucija)ФОТО: INSTAGRAM/STOJA_INSTITUCIJA