„Имав паничен напад, бев ладна како мраз“: Теодора Џехверовиќ искрено за здравствени проблеми и болката која ја преживеала


Пејачката Теодора Џехверовиќ на социјалните мрежи одговараше на прашања за здравствените проблеми кои ги доживеала!

Едно прашање беше тесно поврзано со нејзиното здравје.

-Какви симптоми имаше кога сфати дека имате проблем со јајниците? – беше прашањето на еден следбеник.

-Почувствував ненормална болка. Никогаш не сум имала такво нешто. Буквално добив напад на паника, бев ладна како мраз, и цела вода од што се испотив – одговорила пејачката.

Да потсетиме, пејачката Теодора Џехверовиќ беше оперирана на Бадник. Таа имаше циста на јајниците која пукна.

Теодора, всушност, објави слика од болничкиот кревет и ги извести своите следбеници дека оваа година не и започнала баш најдобро, бидејќи била оперирана на Бадник.

Исто така едно од прашањата на сите им падна во очи, прашањето гласи: – Какви лекции научивте досега? 

-Многу, но би можела да напишам книга за тоа. Најважно во целата приказна е што секогаш се ставам себеси, моите емоции и психата на прво место. Дека не се сфаќам несериозно и дека не дозволувам другите така да ме доживуваат. Човекот не треба да биде себичен, туку мора да знае да се почитува себеси, напиша Теодора.

Фото:screenshot/instagram