Ѕирнете на роденденската забава на Жељко Јоксимовиќ: Јована блесна во елегантен фустан, а еве кој друг беше таму

Пејачот Жељко Јоксимовиќ на 20 април го прослави својот 52 роденден.

Тој организираше прославата во познат белградски клуб, а неговата сопруга Јована на Инстаграм ги покажа деталите од прославата.

Јована за оваа пригода избра елегантен црн фустан со истакнато деколте, додека Жељко облекол црн костум и бела кошула.

На фотографиите кои ги сподели водителката може да се види дека меѓу гостите биле и новинарите Бранка Невстиќ Грујиќ, Сандра Перовиќ, модната дизајнерка Марија Тарлиќ и други.

Сопругата јавно му го честиташе роденденот на пејачот, а со нивната заедничка фотографија.

И покрај финансиските приходи што ги акумулира водителката на утринската програма и музичарот, таа за најголемо богатство ги смета нејзините наследници Коста и близнаците Срна и Ана.

Секогаш кога ќе најдат слободно време, сакаат да им се посветат, а потоа најчесто патуваат.

Сите сакаат да патуваат, а семејната атмосфера е добра за сите, вклучувајќи ја и ќерката на Жељко од првиот брак, Мина, која има свој стан, но често сака да биде со својот брат и сестрите.

Домот на Жељко и Јована Јоксимовиќ на почетокот на нивниот брак бил скромен стан, денес е вила за која тврдат дека чини над 2,5 милиони евра.

Фото: Инстаграм
Извор: Nova.rs