Исповед: Сакаше да ги остави сопругата и децата заради мене, но сега не ми се јавува

"Ми рече дека се заљубил во мене ..."


Таа е во страсна врска со маж кој не може да одлучи дали ја сака за негова нова сопруга ...

- Вели дека ме сака, но ме третира како опција, а не како приоритет. Јас сум 33, а тој има 42 години. Се запознавме на 40-тиот роденден на заеднички пријател. Почнавме да зборуваме и сфативме дека имаме многу заедничко – започнува со својата исповед жена која сака да остане анонимна.

- Дури почнавме да флертуваме, но бевме дискретни бидејќи неговата сопруга не гледаше. Разменивме броеви и тој ми се јави по неколку дена. Излеговме на пијалак, флертувавме многу повеќе од првиот пат и се исповедавме еден на друг, откривајќи ги нашите емоции. Тој ми рече дека состојбата на неговиот брак не е добра.
Кога отидовме дома, тој и рекол на сопругата дека сме имале состанок и тие се разделиле неколку дена подоцна. Тогаш ја започнавме нашата афера, а сексот беше одличен. Сепак, неговата сопруга му рекла дека ќе си нанесе повреди ако се разведат.
Тој во паника повторно започна да живее со неа. Ова не спречи да продолжиме да се гледаме. Тој е многу грижлив, сензуален љубовник. Ми рече дека се заљубил во мене. Тој повторно се разделил со сопругата откако таа резервирала викенд за двајца по повод годишнината од нивниот брак, но неговото семејство извршило притисок врз него да се помири заради децата. Имаат две девојчиња на возраст од 9 и 7 години. Падна под притисокот на домашните и се врати дома, тоа мене ме уништи.

Се видовме кога започна пандемијата. Тој ми помогна да се преселам во нов стан и повторно завршивме во кревет. Беше неверојатно, но почнав да чувствувам промена.

Престана да ми се јавува и не ми прака СМС пораки. Кога успеав да го добијам, тој ми рече дека мора да се оддалечи од мене затоа што во последно време е во убава врска со сопругата. Поминаа неколку недели и се немаме чуено. Тој едноставно се врати на неговиот стар живот, а јас повторно сум сама во мојот.

Може ли тој да сака две жени во исто време? Ми рече дека е искрен со мене уште од почеток, но многу се заљубив и многу ме боли. Што да направам?

Одговор:
Секогаш е ризично да започнете врска со оженет маж. Се чини дека вашиот љубовник е искрен со вас уште од почеток, но токму неговите деца се многу зависни од него во моментот.

Ако има надеж за опстанок на неговиот брак, тој е во право да сака да се обиде во таа насока. Подобро е да го прифатиме тоа и да му посакаме среќа, отколку да се надеваме дека работите ќе се променат.

Не дозволувајте да чекате затоа што може да помине многу време. Не контактирајте повторно. Да, ова може да ви штети некое време, но вниманието насочете го кон себе и на вашата благосостојба. Кога ќе направите простор, нова личност ќе влезе во вашиот живот.


Извор: telegraf.rs

Спие со шефот, но се плаши од иднината: Не знам што да правам затоа што се вљубив