Ја разбиваат монотонијата: Најубавите џемпери во силни бои и ефективни дезени

Сивите и студени денови, но и темните комбинации кои најчесто ги гледаме низ улиците, најлесно се разбиваат со џемпер со ефективен дезен или во јака боја.

Кога купувате џемпер - погледнете во составот и избегнувајте ги оние што се 100 проценти полиестер затоа што ќе ви биде ладно во нив.

Исто така - размислете за неговото одржување на време. Ако сте премногу мрзливи да ги перете работите рачно, не експериментирајте и не набавувајте џемпери што ве тераат да размислувате - што ќе му се случи ако го ставам во машина. Инструкциите за одржување, етикетите, декларациите не постојат чисто за да ве изнервираат.

Оваа сезона плетените џемпери се полн погодок кога станува збор за трендовите.

Ви предлагаме весели модели кои ќе ја разбијат секоја црна, кафеава или сива облека:


Женски џемпер од брендот Guess за 5.790 денари


Кардиган-џемпер од брендот MANGO за 1.990 денари


Џемпер од брендот SPRINGFIELD за 2.199 денари


Тренди џемпер со ефектен дезен од брендот MANGO за 2.490 денари


Џемпер во бојата на љубовта, страста и огнот од брендот MANGO за 2.490 денариЗа поголем избор на модели и бои посетете ја веб-страницата на Fashion Group и одберете го вашето парче со кое ќе ја разиграте гардеробата и која ќе ви го подобри расположението.


Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Хит јакна за зимската сезона: Удобна, топла и совршена за секоја стилска комбинација

(ФОТО) Топ тренд сезонава: Со овие чизми секој стајлинг изгледа моќно!