Јована и Жељко Јоксимовиќ во Катар ја бодреа Србија, модно усогласени го порачаа ова (ФОТО)

Тие двајца покажаа како добро се забавуваат на стадионот пред почетокот, објавувајќи селфи на Инстаграм

Репрезентацијата на Србија денеска го играше мечот со Камерун во рамките на Светското првенство во Катар.

Бројни јавни личности отидоа во Доха да ги поддржат „орлите“, меѓу кои и Јована и Жељко Јоксимовиќ. Тие двајца покажаа како добро се забавуваат на стадионот пред почетокот, објавувајќи селфи на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko)-Денес до победа. Одиме Србија - напиша Жељко. 

Насмевката на лицето на Жељко не изостана, а од друга страна се гледа дека Јована е прилично опуштена, и дека ги координирале своите стилови.

Како изгледаат пејачот и водителката погледнете во галеријата.