Љубовен хороскоп за декември: Драма, солзи и разделби, а овој знак го чека судбинска љубов

Астролозите предвидуваат дека последниот месец од годината ќе биде турбулентен за речиси сите знаци

Повеќе знаци треба да бидат внимателни и да не реагираат насилно. Враќање љубов од минатото, судбоносни средби, раскинувања – Декември за многумина ќе донесе промени на љубовното поле. Не донесувајте важни одлуки пред јануари 2023 година.

Овен

Кај вас, без претерани случувања на љубовно поле. Слободниот Овен ќе избере да остане слободен. Оние кои се зафатени треба да ја искористат поддршката од партнерот, бидејќи тој сега навистина ви е ветер во грб.

Бик

Лекциите се клучниот збор за вас. Не бидете премногу љубоморни и не напаѓајте на провокациите на партнерот. Можеби тој само тестира до каде може да оди вашата љубомора. Слободните ќе имаат шанса да влезат и да се закачат, но бидете внимателни бидејќи личноста спроти вас не е искрена.

Близнаци

Љубов на прв поглед ќе им се случи на слободните Близнаци кон крајот на годината, а таа љубов има тенденција да трае навистина долго. Дел од Близнаците ќе бидат во мисла, дали да им се вратат на личноста од минатото. Навистина зависи од вас да одлучите.

Рак

Клучен збор за Раковите: мир и претпазливост без избрзани зборови, реакции и одлуки. Некои дури може да останат зад себе. Слободните ракови треба да бидат разумни и самите во флертувањето за да не испратат погрешна порака.

Лав

Ви претстои убав и луксузен месец. Слободните лавови ќе имаат можност за нов партнер или ќе се одлучат за стара голема љубов која веќе подолго време собира храброст да контактира со вас. Ќе бидат зафатени со убав месец со партнерот и дружење со пријателите, како и убаво романтично патување.

Девица

Премногу кавги и несогласувања за зафатените Девици. Сè поради ретроградниот Марс, кој на некој начин создава заморена и незадоволна личност од вас. Слободните Девици ќе направат кавга и од најубавото додворување.


Следна страна