Луѓето открија како се вика фустанот на Меган маркл и коментираат: „Па, сега е јасно што мисли за Хари“

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на хуманитарен поло натпревар во петокот, кој беше организиран за поддршка на неговата добротворна организација. Принцот учествуваше на турнирот, а со години се занимава со овој спорт, кој неговиот татко Чарлс Трети го обожаваше. Меган Маркл доби критики за модното издание во кое се појави на спортски настан, бидејќи беше облечена „премногу елегантно“. Критиките останаа во сенка на приказните за нејзиниот фустан, кој нејзините обожаватели едвај го чекаа.

Војвотката од Сасекс Меган Маркл носеше фустан на Хајди Мерик. Цената на изгледот на Меган е 515 долари, додека очилата за сонце како оние што ги носела чинат 215 долари.

Моделот „Џинџер“ на фустанот од калифорниската дизајнерка Хајди Мерик е направен од свила од слонова коска и коноп. Се одликува со преклопен оглавник со долга јака со шал што нуди различни опции за стилизирање, и здолниште со набран џеб, дизајнирано да се движи со оној што го носи. Фустанот, исто така, вклучува и машна и отсечен детаљ. Маркл го комплетираше својот изглед  со очила за сонце од Merrick.

Чевлите „Аквазура“ чинат 750 долари, а чантата „Валентино“ се движи од 2.602 до 3.024 долари. Таа како накит ги избра обетките на Шанел.

Меган Маркл подоцна се појави во поинаков стајлинг.

Она што најмногу привлече внимание е тоа што фустанот што го носеше војвотката се викаше Џинџер. Тоа сите го поврзуваа со црвената коса на нејзиниот сопруг, тој детал често доаѓа до израз кога е во прашање принцот Хари.

Многумина веруваат дека таа го избрала овој изглед токму поради тоа име. „Меган носи Џинџер фустан, одлично“, „Изгледа прекрасно со сопругот „џинџер“, „Ги сакам“, „Изгледаат толку среќно и опуштено“, „Значи, сега е јасно што мисли за Хари“.

Сепак, не треба да се изгуби од вид дека и Меган била свесна дека ќе се дознае за овој детал и дека на овој начин ќе се зборува. Колку вистинска среќа се крие зад таа (не)спонтана идеја - времето ќе покаже, кој е најдобриот судија.

Фото:Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs