Луксузен стан на море од 650 илјади евра: Вака изгледа домот на Северина во Сплит (ФОТО)

Пејачката Северина Вучковиќ поседува луксузен апартман во Сплит кој се наоѓа на самиот брег, веднаш до една од најпознатите плажи во овој дел на Далмација.

Овој луксузен имот се наоѓа во населбата Жњан, која е позната како една од најлуксузните населби во родниот Сплит на Севе и затоа е мамка за познатите, пренесува Блиц.

Она што е особено интересно е тоа што зградата во која се наоѓа нејзиниот стан се наоѓа на улица именувана по римскиот папа Јован Павле Втори, кој одржа говор во таа област за време на неговата посета на Сплит во 1998 година. Тоа во една прилика во својата објава на Инстаграм го потврди и самата Сплиќанка.

- Стојам на мојата тераса, во улицата Јована Павле. Тој беше мојот омилен татко. Крстот беше поставен на местото каде првпат го одржа својот говор во Сплит. Крстот е малку рѓосан на врвот, не се гледа веднаш бидејќи веќе се смести во средината, круните се обидуваат да го покријат одоздола, но се спротивставува на времето и стои исправено. Како мое потсетување дека сите зла и неволји се минливи. Сè што е потресено нека се подигне повторно и нека се претвори во животна радост и позитивни вибрации – напиша Северина во описот на фотографијата.


Цената на становите во тој дел на Сплит, кои се нешто помали од 100 метри квадратни, се движи и до 650.000 евра во зависност од квадратурата и локацијата, а пејачката се наоѓа во една од најатрактивните згради.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)


Таа на социјалните мрежи често споделува фотографии од својот дом, но никогаш не открива премногу.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)


Сепак, се гледа дека во станот преовладува белата боја, а секое парче мебел изгледа многу луксузно.

Инстаграм

Блиц