Македонските јавни личности ја отворија сезоната во Грција: Плажа и море за викенд

Убавото сончево време беше идеално за уживање на плажа, па многумина македонски јавни личности заминаа на море.

На плажите во Грција некој уживаше во бесценетиот поглед кон морето и топлото сонце, а некој во заедничките семејсни моменти.

Познатиот водител Ненад Георгиевски со сопругата Горана, и близнаците Љупка и Иво уживаа во прошетка на плажа.

Синот на актерот и пејач Дац, кој исто така е актер Јаков заедно со сопругата Софија и нивната ќерка Гаиа овој викенд уживаа со блиски пријатели покрај море.

Поранешната водителка и инфлуенсерка Миа Костова со Тијана и синот Андрија на долгочекуваниот викенд во Грција.

Идеалното време не го пропушти ниту водителката Лила Филиповска која со нејзините пријатели Дамјан и Спасе уживаше во ручек на плажа.

Фото: Инстаграм