Малата Гаиа, внуката на Дац полни еден месец

Повод за славење во домот на актерот и пејач Драган Спасов Дац има денеска.

Неговата внука, малата Гаиа полни еден месец.

Минатиот месец, Дац за прв пат се оствари во улогата на дедо.

Имено тој ја доби внуката Гаиа, која е плод на љубовта меѓу неговиот син Јаков и неговата сопруга Софија.

Софија денес на социјалните мрежи сподели неколку фотографии од преслатката Гаиа кои може да ги погледнете подолу.


View this post on Instagram

A post shared by Sofija Spasov (@sofijawithaj_)