Мажите родени во овие 4 хороскопски знаци никогаш не покажуваат емоции

3. Шкорпија

Шкорпиите не сакаат промени и претпочитаат долги врски. Правилото за нив е да останат со партнерот во добро и во лошо.

Сепак, и покрај тоа што се посветени на љубовта од самиот почеток, тие ќе речат „Те сакам“ само кога ќе бидат 100 проценти сигурни дека врската е сериозна и силна затоа што не сакаат да покажат ранливост или да се повредат пред време.

4. Водолија

На припадниците на овој знак им треба многу простор и слобода во врската. Тие често преферираат нетрадиционални врски и ретко изјавуваат љубов затоа што сметаат дека тоа ќе создаде обврски за кои не се подготвени.

Тие се подготвени да ја жртвуваат својата слобода само за лицето кое ќе им овозможи да бидат тоа што се. Само тогаш тие се отвораат емотивно, се предаваат на врската и велат „Те сакам“.Претходна страна