Месечен хороскоп за декември: Љубов, среќа, успех, пари... Еве кои знаци овој месец ќе уживаат на секое поле

Овен

На почетокот на декември ќе добиете поволни вести од личност под знакот на Водолија, кои имаат директна врска со вашата деловна ситуација. Најдобро е да ги вртите вашите активности околу семејството. Здравјето е одлично.

Бик

Досега бевте премногу оптоварени со семејството и пријателите, но овој месец најдобро е да се посветите на се што сте запоставиле, а тоа е односот со саканата личност. Обидете се да уживате во деновите што претстојат особено поради влијанието на Венера.

Близнаци

Полната месечина остави голема трага изминатиот период и предизвика многу работи кои ве вознемируваат. Обидете овој месец се да ги гледате работите од друг агол кој е објективен и не донесувајте ненадејни емотивни одлуки.


Следна страна