,

Моден трик кој мора да го погледнете: Од еден пар широки панталони, без машина за шиење направете си три вида на фустани (ВИДЕО)

Овој трик заштедува време и пари, практичен е и толку, толку едноставен!

Буквално може да добиете три нови комбинации од само едно парче облека! Со малку креативност и без машина за шиење, ќе добиете дури три фустани што ќе можете да ги носите во која било пригода летово!

Потребни ви се само панталони со доволно широки нозе и еластин околу струкот. Една корисничка на Инстаграм сподели две видеа во кои им објасни на жените како да заштедат пари и демонстрираше фантастичен моден трик.

Она што е важно е панталоните да бидат поголеми за две до три големини од онаа што ја носите вообичаено или да бидат доволно широки и еластични.

Погледнете:

View this post on Instagram

A post shared by  (@journey_towards_fashion)View this post on Instagram

A post shared by  (@journey_towards_fashion)


Погледнете и:

Зошто не сме го знаеле ова досега: Вирален трик со кој градникот нема да е проблем за фустани со отворен грб (ВИДЕО)