Модна десетка за Брижит Макрон: Во овој фустан и фризура, на 68 години изгледа како девојче

Бриџит и Емануел Макрон беа домаќини на аргентинскиот претседател Алберто Фернандез и неговата сопруга Фабиола во Елисејската палата.

За оваа пригода, Бриџит ги носеше нејзините потпетици број еден, моделот Ајлајн направени од црна кожа, од модната куќа Луј Витон. Овие салонки се одликуваат со супериорна елеганција, а дополнителна доза на луксуз дава златен детал над петицата од десет сантиметри.

Заедно со елегантните потпетици, Бриџит носеше фустан во препознатлив моден стил на француската прва дама, кој се одликува со чисти линии и шик едноставност.


Комбинациите на облека на првата дама на Франција се секогаш многу едноставни и префинети, но секогаш има детал што ги прави интересни и шик.


Кај овој фустан, зелената боја и исправениот крој што ги следи линијата на телото и должината над коленото, тој детаљ се малку обемните ракави во ретро стил, што му дадоа на овој инаку „строг“ модел романса. Бриџит исто така имаше одлична младешка фризура - коса врзана на половина опавче која прави да изгледате неколку години помлади.

Оваа фризура и изборот на фустан одиграа во прилог на Бриџит Макрон - на 68 години, благодарение на нив, изгледаше како девојче!

Foto: Profimedia

Најдобриот моден трик на кој нѐ научи Бриџит Макрон