Модните трендови или правилата на кралицата Елизабета: Кејт Мидлтон го одбра првото

Војвотката од Кембриџ реши да не ги слуша советите на кралицата - барем кога е модата во прашање!

Овој модел кој Кејт го носеше и во септември минатата година, бара обувки кои ќе одговараат на него, а војвотката го одбра оние кои се апсолутен хит ова лето - еспадрили со полна пета.

Овој модел е многу популарен помеѓу трендсетерките во последните месеци, иако тие постојано се ИН. Но, како што пишува „Bustle“, иако Кејт често се одлучува за еспадрили за своите летни модни комбинации, кралицата Елизабета II никако не го сака овој модел на обувки со полна пета. Сепак, војвотката овој пат се реши да не послуша и ги облече.

Може да ве интересира:

(ФОТО) Кејт Мидлтон во тренди летен фустан: Модно парче кое треба да го имате