Модно парче кое никогаш не излегува од мода: Како да одберете совршени фармерки?

Фармерките се неминовен дел од плакорот на секоја девојка. Тие се удобни, одлични за секој настан и многу е лесно да се комбинираат со сите стилови. Но, пред да тргнеш во шопинг, ти даваме неколку совети кои ќе ти помогнат полесно да го одбереш совршениот модел.

Прочитајте на Хаштаг.мк