Моќна приказна зад новите фотки на Лејди Гага и Хоакин Феникс: Публиката ова го чекаше 4 години, време е границите повторно да се поместат

Лејди Гага и Хоакин Феникс деновиве интензивно работат на продолжението на познатиот филм „Џокер“ од 2019. Кадрите од Њујорк предизвикаа голем интерес, публиката чекаше четири години да почне снимањето, но ќе мора да почека уште малку бидејќи премиерата е закажана за 2024 година.

Режисер е истиот Тод Филипс, исто како и поголемиот дел од продукциската поставка, која ги вклучува режисерот и Бредли Купер.

View this post on Instagram

A post shared by nevertrustachurchgirl (@nevertrustachurchgirl)Хоакин Феникс го толкува ликот на Артур Флек, актерската екипа е и Роберт де Ниро (Мери Френклин) во вториот дел, додека на Лејди Гага и е доверен ликот на Харли Квин, хероината од американските стрипови, злобната хероина на „Џокер во Бетмен: Анимирана серија“. 

Пејачката ја играше главната улога во дебитантскиот филм на Купер „A Star Is Born“, се шпекулираше дека тие двајца се повеќе од соработници, па дури и дека Гага е виновна за раскинувањето со Ирина Шајк. 

Се сеќавате како се коментираше дека двајцата понижиле руска манекенка на Оскарите кога песната од споменатиот филм ја доби престижната награда? Според многумина, двајцата изгледале многу интимно на сцената додека Ирина гледала се од првиот ред. Бредли е очигледно воодушевен од актерските способности на Лејди Гага, а доказ за тоа е нејзината улога во продолжението на приказната за Џокер.

View this post on Instagram

A post shared by (@lady._.chromatica)Американскиот психолошки трилер е базиран на истоимениот лик од стриповите на DC. Првиот дел беше награден со Златен лав во Венеција, но ги подели критичарите. Пофалени беа актерските способности, музиката, кинематографијата и продукцијата на Феникс, но не и темниот тон, прикажувањето на насилството...

Филмот беше номиниран во 11 категории за Оскар, вклучително и за најдобар филм и најдобар режисер. Феникс победи во категоријата за најдобар актер, а Хилдур Гуднадотир беше наградена за најдобра оригинална музика.

View this post on Instagram

A post shared by Gaga (@gaga_peach_land)„Џокер“ беше вториот стрип филм номиниран за најдобар филм по „Црниот пантер“.

Снимањето на продолжението беше најавено минатата година и очекувањата се големи.


Фото: инстаграм