Моника во модерна верзија на работнички комбинезон: Легендата вели дека овие чевли не ги соблекува ни кога спие

Моника Белучи сака црна облека, а тука ситуацијата ретко се менува. Таа е и голем обожавател на еден модел на чевли, а уште повеќе од тоа - таа е вистински вљубеник во тој поранешен тренд. Последните модни трендови и онака не ги следи со посебно внимание, овие чевли ги носи речиси со сите модни изданија во јавноста. Таа пред неколку дена беше во Њујорк за да го промовира филмот „Beetlejuice Beetlejuice“ во режија на нејзиниот партнер Тим Бартон и јасно е дека не сака да го промени стилот.

Италијанската актерка Моника Белучи е видена во Њујорк во црн комбинезон, изработен од полесен материјал. Струкот го истакнала со ремен, а на нозете... омилените чевли, чизми со зашилен горен дел и огромна потпетица.

Некој од својата фризура прави свој моден заштитен знак како Ана Винтур, а Моника за тоа ги избра токму овие чизми. Толку често ги носи во јавност што легендата вели дека никогаш не ги соблекува дури и кога спие.

Се разбира, овој модел на чевли не одговара на се што носи, но таа претпочита чизми, па ако облеката одговара на тоа, добро е. Ако не, не се грижи премногу за тој пропуст.

Може да носи толку многу различни модели на чевли, но љубовта е посилна од тоа. Комбинезоните се елегантен и практичен избор, а многумина ова парче облека го споредуваат со работнички комбинезон, иако со текот на времето дизајнот се оддалечи од „оригиналот“.

Фото: Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs